مطبخ یار

لاغری صورت و 7 روش ساده برای انجام آن

چکیده کوتاه مطلب

انجام روش‌های ساده‌ ای مانند نوشیدن آب بیشتر، داشتن خواب کافی،‎‌‌‌ کاهش مصرف سدیم(نمک) و همچین انجام ورزش‌های صورت می‌تواند در لاغری صورت موثر واقع شود.
راهنمای مقاله

به عقیده بسیاری از افراد، داشتن صورتی لاغر یکی از فاکتورهای جذابیت است. از این رو افراد به روش‌های مختلفی حتی عمل جراحی برای لاغر کردن صورت خود رو می‌آورند. در ادامه این مقاله به بررسی روش‌های ساده‌ای برای لاغری صورت می‌پردازیم.

1- انجام ورزش‌های هوازی را به برنامه روزانه خود اضافه کنید

 چربی اضافی صورت نتیجه چربی اضافی بدن است. کاهش وزن می‌تواند به کاهش چربی بدن و لاغری صورت کمک کند. انجام ورزش‌های هوازی یکی از راهکارهای ساده لاغری صورت است که می‌تواند به افزایش چربی سوزی در بدن و صورت کمک کند.

ورزش‌های هوازی یا کاردیو، شامل هر نوع فعالیت بدنی است که ضربان قلب را افزایش می‌دهد. برخی از نمونه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های رایج ورزش‌های‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ هوازی شامل دویدن، پیاده روی، دوچرخه سواری و شنا است. سعی کنید 20 تا 40 دقیقه در روز را به انجام ورزش‌های هوازی اختصاص دهید.

2- آب بیشتری بنوشید

مطالعات نشان می‌دهد که نوشیدن آب می‌تواند احساس سیری در افراد را افزایش دهد. از طرفی نوشیدن آب قبل از غذا، به میزان قابل توجهی میزان کالری جذب شده در طول خوردن یک وعده غذایی را کاهش می‌دهد.

نوشیدن آب یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای لاغری صورت است. نوشیدن آب می‌تواند به کاهش پف و نفخ صورت شما کمک کند، زیرا آبرسانی مناسب باعث کاهش احتباس مایعات می‌شود.

3- مصرف کربوهیدرات‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تصفیه شده را کاهش دهید

لاغری صورت

غذاهای حاوی کربوهیدرات‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تصفیه شده عامل اصلی افزایش وزن و ذخیره چربی در بدن هستند. این کربوهیدرات‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها فرآوری شده‌ و درنتیجه مواد مغذی و فیبر مفید آن‌ها از بین می‌رود.

از آنجا که کربوهیدرات‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تصفیه شده حاوی فیبر بسیار کمی ‌هستند، بدن آن‌ها را به سرعت هضم کرده و باعث می‌شود شما به پرخوری روی بیاورید.

هیچ برنامه کاهش وزن بدون کاهش میزان کالری جذب شده در طول روز کامل نمی‌شود، به خصوص کالری که از کربوهیدرات‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تصفیه شده(مانند شکر) به دست می‌آید. کربوهیدرات‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تصفیه شده در غذاهایی مانند ماکارونی، برنج سفید، نان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، چیپس، نوشیدنی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های شیرین و… یافت می‌شوند. سعی کنید برای داشتن وزنی متعادل و نیز صورتی لاغر مصرف اینگونه کربوهیدرات‌ها را کاهش دهید.

4- خواب کافی داشته باشید

وقتی به اندازه کافی نمی‌خوابید، بدن شما میزان بیشتری از هورمون استرس (کورتیزول) را تولید کرده که باعث کاهش متابولیسم بدن و افزایش اشتها شده و درنتیجه ذخیره‌‌سازی چربی افزایش می‌یابد.

بی‌خوابی می‌تواند در چهره شما به صورت حلقه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تیره و چشم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های پف کرده قابل مشاهده باشد. بنابراین داشتن خواب کافی یکی دیگر از روش‌های لاغری صورت است. در حالت ایده آل باید حداقل 8 ساعت خواب در شب داشته باشید.

5- سدیم به میزان کم مصرف کنید

منبع اصلی سدیم در رژیم غذایی اکثر افراد نمک خوراکی است. غذاهای فرآوری شده نیز بیش از 75 درصد از مصرف سدیم را در رژیم غذایی تشکیل می‌دهند. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای کاهش مصرف سدیم، مصرف کمتر غذاهای فرآوری شده است.

مصرف بیش از حد سدیم منجر به احتباس مایعات شده که باعث تورم و پف کردن صورت می‌شود. کاهش مصرف سدیم می‌تواند یکی از راهکار‌های لاغری صورت باشد.

6- منابع غذایی دارای فیبر مصرف کنید 

لاغری صورت

یکی از توصیه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها برای لاغری صورت و از بین بردن چربی گونه، افزایش مصرف فیبر است. فیبر به طور طبیعی در میوه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، سبزیجات، آجیل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، حبوبات و… یافت می‌شود.

فیبر ماده‌ای در غذاهای گیاهی است که بدن پس از مصرف، آن را جذب نمی‌کند. درعوض، به آرامی ‌در دستگاه گوارش حرکت کرده و باعث می‌شود برای مدت طولانی‌تری احساس سیری کنید. به این ترتیب، می‌تواند به کاهش اشتها کمک کند.

7- صورت خود را ورزش دهید

تمرینات لاغری صورت می‌تواند ماهیچه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های صورت را تقویت کند که به لاغرتر نشان دادن صورت شما کمک می‌کند. درادامه چند تمرین وجود دارد که می‌توانید به راحتی آن‌ها را امتحان کنید. گفته می‌شود این تمرین‌ها می‌تواند بیش از 40 ماهیچه صورت را تقویت کند:

  • ماهیچه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اطراف دهان خود را با گفتن پشت سر هم «X» و «O» تقویت کنید. این ‌کار باعث می‌شود عضلات صورت شما منقبض شده و حرکت کند. این تمرین را روزانه انجام دهید و آن را هر چند بار که دوست دارید تکرار کنید.
  • با مکیدن گونه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خود شکل صورت ماهی را درآورید. با این کار ماهیچه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های گونه خود را تقویت می‌کنید. برای گرفتن نتایج مثبت از این تمرین، هر روز 20 بار این حرکت را تکرار کنید.
  • دهان خود را با هوا پر کرده تا صورت شما چاق و گرد به نظر برسد. لب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خود را بسته نگه دارید، هوای دهان خود را از یک طرف به سمت دیگر انتقال دهید. سعی کنید این کار را به مدت 5 دقیقه در روز انجام دهید.
  • ماساژ صورت داشته باشید چرا که این کار باعث افزایش اکسیژن و گردش خون شده که به سفت شدن پوست شما کمک می‌کند.

سخن آخر

عده زیادی معتقدند لاغری صورت سبب زیباترشدن چهره می‌شود. اگرچه روش‌هایی مانند عمل جراحی برای لاغری صورت وجود دارد اما روش‌های ساده‌تری مانند نوشیدن آب بیشتر، داشتن خواب کافی،‎‌‌‌ کاهش مصرف سدیم(نمک) و همچین انجام ورزش‌های صورت می‌تواند در لاغری صورت موثر واقع شود.   

منبع:https://www.hollandandbarrett.com            

ads
ads
ads

موضوعات مجله

.

آخرین مطالب مجله

.
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد یا جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه مطلب
0