مطبخ یار

با رژیم 15 روزه کانادایی سریع لاغر شوید

چکیده کوتاه مطلب

رژیم 15 روزه کانادایی چنانچه تحت نظر پزشک متخصص تغذیه انجام شود راهکاری موثر برای کاهش وزن و لاغری است.
راهنمای مقاله

اگر طرفدار لاغری در خانه رژیم‌های لاغری سریع باشید احتمالا تا به حال درباره رژیم 15 روزه کانادایی شنیده‌اید. رژیم کانادایی روشی سریع برای کاهش وزن زیاد است که در مدت کوتاه 15 روز انجام می‌شود. برای دستیابی به نتیجه، برنامه غذایی باید طبق اصول و قواعد خاصی تنظیم شود که حتما باید زیر نظر یک پزشک متخصص تغذیه این کار انجام شود. از این رو در ادامه به بررسی چگونگی انجام رژیم 15 روزه کانادایی می‌پردازیم.

 

رژیم 15 روزه کانادایی چیست؟

رژیم کانادایی یک برنامه غذایی 15 روزه با هدف کاهش وزن سریع و سم زدایی از بدن است. این رژیم شامل دستورالعمل‌های دقیقی برای سه وعده غذایی است که منجر به کاهش وزن سریع می‌شود. البته نباید به طور کامل به رژیم غذایی متکی بود و لازم است آن را با فعالیت بدنی همراه کنید.

رژیم 15 روزه کانادایی به شرح زیر است:

روز اول

در روز اول رژیم 15 روزه کانادایی صبحانه شامل یک فنجان قهوه و یک حبه قند است. برای ناهار 2عدد تخم مرغ آب‌پز، اسفناج پخته و یک عدد گوجه فرنگی میل کنید. برنامه شام نیز 300 گرم گوشت پخته یا کبابی به همراه کاهو و آب لیموترش می‌باشد.

 

روز دوم

در روز دوم صبحانه مانند روز قبل یک فنجان قهوه و یک حبه قند است. اما برنامه ناهار به 10 ورق کالباس مرغ(خانگی) و یک لیوان ماست کم چرب تغییر می‌کند. شام نیز مانند روز قبل 300 گرم گوشت پخته یا کبابی به همراه کاهو و آب لیموترش است.

 

روز سوم

در روز سوم رژیم 15 روزه کانادایی صبحانه یک فنجان چای به همراه 2عدد خرما است. برای ناهار می‌توانید نصف سینه مرغ پخته یا کبابی را به همراه کاهو و بدون آبلیمو میل کنید. برنامه شام نیز سالاد کرفس به همراه کلم، گوجه فرنگی و سس آبلیمو می‌باشد.

 

روز چهارم

صبحانه روز چهارم شامل یک فنجان قهوه، یک حبه قند و یک ورق نان تست است. برای ناهار نیز یک لیتر آبمیوه( بهتر است آب سیب یا هویج باشد) به همراه یک لیوان ماست کم چرب میل کنید. برنامه شام نیز شامل 2عدد تخم مرغ آب‌پزبه همراه هویج پخته رنده شده و 200 گرم پنیر رژیمی است.

 

روز پنجم

رژیم 15 روزه کانادایی

صبحانه روز پنجم رژیم 15 روزه کانادایی مانند روز چهارم است. برای ناهار می‌توانید یک عدد ماهی پخته یا کبابی کامل را با یک قاشق چای خوری کره و آبلیمو میل کنید. برنامه شام نیز شامل نصف سینه مرغ به همراه کاهو، آبلیمو و روغن زیتون می‌باشد.

 

روز ششم

در روز ششم صبحانه یک فنجان چای با 2عدد خرما است و برنامه ناهار و شام نیز به شرح زیر است:

ناهار: 10 ورق کالباس مرغ (خانگی) به علاوه یک فنجان ماست کم چرب

شام: نصف سینه مرغ به همراه کاهو، آبلیمو و روغن زیتون

 

روز هفتم

صبحانه روز هفتم یک فنجان قهوه با یک حبه قند و یک ورق نان تست است. برای ناهار نیز می‌توانید 2عدد تخم مرغ آب‌پز، یک ورق کالباس(خانگی) و کاهو میل کنید. برنامه شام نیز باید شامل سالاد کلم به همراه گوجه فرنگی، سس آبلیمو و یک عدد میوه باشد.

 

روز هشتم

در روز هشتم صبحانه را یک فنجان قهوه و یک حبه قند میل کنید و برای ناهار نصف سینه مرغ پخته یا کبابی را با کاهو و آبلیمو آماده کنید. برنامه شام نیز شامل 300 گرم گوشت کبابی یا پخته با کاهو و آبلیمو به همراه یک عدد میوه می‌باشد.

 

روز نهم

صبحانه روز نهم رژیم 15 روزه کانادایی تنها یک لیوان شیر است. برای ناهار نیز می‌توانید نصف سینه مرغ پخته یا کبابی را با کاهو و آبلیمو میل کنید. برنامه شام نیز سالاد کاهو با خیار، گوجه فرنگی و سس آبلیمو به همراه یک عدد میوه است.

 

روز دهم

صبحانه روز دهم شامل یک فنجان قهوه، یک حبه قند و یک ورق نان تست است. برای ناهار نیز می‌توانید یک لیتر آبمیوه (ترجیحا آب سیب یا هویج) به علاوه یک لیوان ماست کم چرب میل کنید. شام شامل یک عدد تخم مرغ آب‌پز، یک هویج پخته شده و 200گرم پنیر رژیمی می‌باشد.

 

روز یازدهم

رژیم 15 روزه کانادایی

صبحانه روز یازدهم رژیم 15 روزه کانادایی مانند صبحانه روز قبل است. برنامه ناهار نیز شامل یک عدد ماهی پخته یا کبابی کامل با یک قاشق چای خوری کره و آبلیمو می‌باشد. برای شام نیز می‌توانید نصف سینه مرغ را با  کاهو و کرفس میل کنید.

 

روز دوازدهم

صبحانه روز دوازدهم شامل یک لیوان چای با 2عدد خرما است. برای ناهار می‌توانید 2عدد تخم مرغ آب‌پز را با یک هویج پخته شده میل کنید. شام نیز نصف سینه مرغ با کاهو و کرفس می‌باشد.

 

روز سیزدهم

برای صبحانه روز سیزدهم رژیم 15 روزه کانادایی یک لیوان شیر میل کنید. برای ناهار نیز گوشت یا مرغ کبابی را به همراه گوجه فرنگی، سس آبلیمو و سالاد کاهو آماده کنید. شام نیز شامل سوپ آب مرغ یا آب گوشت با 2عدد نان تست و 2عدد میوه می‌باشد.

 

روز چهاردهم

برنامه صبحانه روز چهاردهم شامل یک لیوان چای با یک ورق نان تست با عسل است. برای ناهار نیز 5ورق کالباس مرغ را با گوجه فرنگی، یک عدد خیارشور و 2 ورق نان تست آماده کنید. شام نیز نصف سینه مرغ به همراه سالاد کاهو، خیار، گوجه فرنگی و یک عدد میوه می‌باشد.

 

روز پانزدهم

برنامه غذایی روز آخر رژیم 15 روزه کانادایی به شرح زیر است:

صبحانه: یک لیوان شیر

ناهار: گوشت یا مرغ کبابی به همراه سالاد خیار و گوجه فرنگی

شام: سوپ آب مرغ یا گوشت با 2 ورق نان تست و 2 عدد میوه

 

معایب رژیم 15 روزه کانادایی

گفته می‌شود پس از پایان یافتن این رژیم، وزن از دست رفته دوباره بر می‌گردد و ثبات کمی دارد. علاوه براین به دلیل محدودیت‌های غذایی گفته شده در رژیم کانادایی و کاهش وزن سریع می‌تواند با عوارضی مانند ریزش مو، کم خونی، یبوست و… همراه باشد. بنابراین بهترین روش برای کاهش وزن راهنمایی و مشاوره از متخصص تغذیه است.

 

سخن آخر

رژیم 15 روزه کانادایی یکی از روش‌های سریع کاهش وزن است که در مدت کوتاهی باعث کاهش وزن زیادی می‌شود. همان طور که گفته شد رژیم کانادایی برنامه غذایی با قواعد سخت گیرانه دارد که می‌تواند منجر به عوارضی مانند ریزش مو و یا کم خونی شود. درنتیجه باید هر رژیم غذایی برای لاغری تحت نظر پزشک متخصص تغذیه انجام شود.

ads
ads
ads

موضوعات مجله

.

آخرین مطالب مجله

.
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد یا جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه مطلب
0