ورزش و حقایق جالب آن

چکیده کوتاه مطلب

ما حقایق ورزشی را برای شما آماده کرده ایم که شاید آنها را ندانید.در ادامه شما با 8 واقعیت جالب درباره ورزش آشنا می شوید و میتوانید از آنها بهره ببرید.
راهنمای مقاله

واقعاً چقدراز ورزش می دانید؟ فرقی نمی کند که شما تحت آموزش می باشید یا یک مربی جدید هستید. ما حقایق ورزشی را برای شما آماده کرده ایم که شاید آنها را ندانید.در ادامه شما با 8 واقعیت جالب درباره ورزش آشنا می شوید:

عضویت در یک رشته ورزشی به هیچ یک از کارهای شما خلل وارد نمی کند

فکر می کنید عضویت در یک رشته ورزشی باعث می شود تمام روز به ورزش کردن مشغول‌‌باشید؟ براساس‌برخی از تحقیقات پژوهشی، نشستن برای مدت طولانی شما را در معرض بیماریهای خطرناکی مانند بیماری های قلبی و دیابت قرار می دهد. در حالی که اگر در روز تنها یک ساعت در ورزشگاه یا حتی خانه ورزش کنید 23 ساعت دیگر فرصت دارید تا به کارهای دیگر خود برسید.تلاش به هر روشی برای حرکت بیشتر در طول روز بسیار مهم است. حتی کوچکترین فعالیتهایی که به طور مرتب انجام شود ، می تواند تغییری در سلامت شما ایجاد کند.

ورزش به تنهایی شما را لاغر نمی کند

بسیاری از افراد از ورزش به عنوان تنها روش کاهش وزن استفاده می کنند.مطالعات نشان داده اند که ورزش، در صورت عدم ترکیب با رژیم های غذایی، کمتر باعث کاهش وزن می شود. مطالعه‌ای که در مجله پزشکی ورزشی منتشر شده است نشان داد وقتی گروهی از افراد چاق 12 هفته تمرینات قلبی را بدون رژیم غذایی انجام دادند، نتایج کاهش وزن قابل توجهی بدست نیاوردند. اما این نکته همیشه حائز اهمیت بوده است كه هدف از ورزش کردن تنها کاهش وزن نمی باشد و لذا ورزش دارای مزایای سلامتی دیگری نیز می باشد.

فعال بودن به شما کمک می کند تا به اهداف خود برسید

ورزش و اهداف

 ورزش فقط بدن و سلامتی شما را بهبود نمی بخشد بلکه می تواند به شما در رسیدن به اهداف دیگر زندگی از جمله بهبود وضعیت باروری کمک کند. یک مطالعه درباره افرادی که برای رشته ورزشی دو میدانی آموزش می بینند، نشان داده که ورزش منظم، هدفمندی، سازماندهی و نظم و انضباط افراد را بهبود می بخشد، هم در محل کار و هم در سایر بخش های زندگی.به طور کلی نادیده گرفتن عادت تنبلی می تواند به انسان کمک کند تا از سایر رذایل اخلاقی رها شود. یک مطالعه در طب داخلی نشان داد که سیگاری هایی که ورزش می کردند، دو برابر بیشتر از کسانی که ورزش نکردند، سیگار را ترک کرده اند.

تمرینات کششی نامناسب قبل از شروع ورزش ممکن است استقامت شما را پایین بیاورد

بسیاری از ما یاد گرفته ایم که قبل از ورزش گرم شویم، در صورتی که نمیدانیم کدام نوع از تمرینات کششی بیشتر برای ما مناسب تر است.مطالعات اخیر نشان می دهد که تمرینات کششی بی مورد قبل از شروع تمرینات اصلی ممکن است برای تمرین شما مفید نباشد. یک مطالعه منتشر شده در ژورنال تحقیق و تفحص در قدرت نشان داده است که کشش های مختلف قبل از ورزش باعث می شود که بدن کمتر کارآمد باشد ، به طوری که حتی قادر به شروع ورزش اصلی نباشد و یا عملکرد آنها کاهش یابد. به جای کشش های مختلف ، سعی کنید با یک پیاده روی و حرکات سبک در حال گرم کردن باشید تا مفاصل خود را قبل از شروع ورزش اصلی هماهنگ کنید. بهتر است همواره کاری کنید که این تمرینات کششی به عنوان بخشی از کارهای روزمرتان قرار گیرد.

شبکه های اجتماعی می تواند انگیزه تناسب اندام شما را تقویت کند

شاید فکر نکرده باشید که مرور شبکه های اجتماعی می تواند به اهداف ورزشی شما کمک کند، تحقیقات نشان می دهد که دنبال کردن افراد موفق در یک رشته ورزشی می تواند انگیزه تناسب اندام شما را به طور جدی تقویت کند. به همان اندازه نشان داده است که دلیل 64 درصد از افرادی که به دنبال تمرینات بدنی می روند ناشی از حس ترس نسبت به دچار شدن به اندام بدنی نامطلوب بوده است و از این رو احساس انگیزه می کنند.

ورزش صبحگاهی سنگین انجام ندهید.

مطالعه محقق دانشگاه برونل، نشان داد كه جلسات تمرینی سنگین در اوایل صبح سیستم ایمنی بدن را به خطر می اندازد و ورزشكاران را در معرض خطر عفونت از باكتری و ویروس قرار می دهد. در حالی که یک تمرین ورزشی آرام این خطرات احتمالی را دفع می کند و در واقع می تواند یک راه عالی برای شروع روز باشد. شاید بهتر باشد تمرین های سنگین تر را به اواسط روز موکول کنید.

بدن زنان و مردان به روش های مختلف به ورزش پاسخ می دهد

یک‌ مطالعه جدید توسط محققان دانشگاه میسوری نشان می دهد که زنان و مردان به روش های مختلفی به ورزش و رژیم غذایی واکنش نشان می دهند و زنان برای به دست آوردن نتایج مشابه مردان، باید ورزش بیشتری انجام دهند و توجه بیشتری به رژیم غذایی خود داشته باشند. در حالی که ورزش کردن با شریک زندگی خود راهی عالی برای ایجاد انگیزه است، سعی کنید تمرینات خود را متناسب با آن انجام دهید تا به نتایج مورد نظر خود برسید.

زوج های متاهل کمتر ورزش می کنند

در حالی که ازدواج دارای فواید فراوانی برای سلامتی است، تحقیقات نشان می دهد که مجردها بسیار بیشتر از افراد متاهل از یک روال ورزشی منظم پیروی می کنند. نظرسنجی انجام شده توسط وزارت بهداشت نشان داد كه تنها 27 درصد از بزرگسالان از 150 دقیقه توصیه شده فعالیت بدنی در هفته برخوردارند و از این آمار 76 درصد مردان و 63 درصد زنان متاهل بودند. محققان اظهار داشتند كه این امر به این دلیل است كه افراد متاهل بیشتر خود را درگیر مسائل روز مره می کنند.

ads
ads
ads

موضوعات مجله

.

آخرین مطالب مجله

.
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد یا جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه مطلب
0