تحقیقات نشان می دهد که مصرف کنندگان مواد غذایی ، بیسکویت هایی با ظاهر مناسب‌تر را سالم‌تر می دانند

چکیده کوتاه مطلب

سالم بودن مواد غذایی علاوه بر بستگی داشتن به مواد اولیه با کیفیت به طراحی بسته بندی نیز بستگی دارد و از این رو می تواند باعث ترویج تغذیه سالم شوند.
راهنمای مقاله

تحقیقات جدید نشان داده اند که تولید کنندگان مواد غذایی می توانند بسته بندی محصولات را تغییر دهند تا ذائقه مردم را تغییر دهند و از این رو باعث ترویج تغذیه سالم شوند.این تحقیق که توسط دکتر روانشناس کاترین جانسون بوید از دانشگاه آنگلیا روسکین انجام شد ، برداشت مردم از بیسکویت یکسان با شش بسته بندی مختلف را بررسی کرد.

در ژورنال Food Quality منتشر شده است ، افرادی که این شش بسته بندی مختلف بیسکویت جو را خریداری کردند ، به جای ملاک قرار دادن معیارهایی نظیر سلامتی ، تردی و یا دلپذیری  ، فقط بر اساس ظاهر بصری آنها ارزیابی می کردند.

مطالعات قبلی نیز نشان داده بود که بسته بندی و یا برچسب زدن می تواند درک افراد از غذا را تغییر دهد.این مطالعات به بررسی چگونگی درک یک محصول غذایی بسته به ظاهر آن می پرداخت.

گزارش ها حاکی از آن بود که بسته بندی بیسکویت جو به وضوح با مردم ارتباط برقرار می کند و شرکت کنندگان به هنگام مشاهده بیسکویت هایی که دارای ظاهری شکیل تر هستند احساس سلامتی بیشتری می کنند ، از این رو بیسکوییت جو ( بسته به ظاهرش ) می توانست در ذهن مردم هم سالم ترین میان وعده و هم ناسالم ترین میان وعده تصور شود.

دکتر روان شناس جانسون بوید گفت: یک کالای شیرین و سالم نظیر بیسکویت جو از نظر ظاهری و بسته بندی نیز باید شیرین و جذاب باشد ، این موضوع باعث بالا رفتن درک ذائقه مردم شده و احتمال خرید در آنها بیشتر می شود.

بنابراین برای هدایت تصمیمات خرید سالم تر ، تولید کنندگان مواد غذایی باید علاوه بر استفاده از مواد اولیه سالم و عرضه آن به صورت کاملا بهداشتی باید به طرح های ظاهری و بسته بندی ها نیز توجه کنند تا رغبت مردم به مصرف اینگونه مواد غذایی سالم بیشتر شود.

ads
ads
ads

موضوعات مجله

.

آخرین مطالب مجله

.
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد یا جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه مطلب
0