چالش های دوران بارداری

چکیده کوتاه مطلب

راهنمای مقاله من باردار هستم ولی چرا احساس خوبی ندارم؟ بارداری می تواند احساسات متناقضی را به همراه داشته باشد. حتی اگر از زندگی جدیدی که در درون شما رشد می کند خوشحال هستید ، ممکن است روزهایی باشد که از علائم کشش ، تورم شکم و ناپدید شدن دور کمر ناامید می شوید. مطمئن […]
راهنمای مقاله

من باردار هستم ولی چرا احساس خوبی ندارم؟

بارداری می تواند احساسات متناقضی را به همراه داشته باشد. حتی اگر از زندگی جدیدی که در درون شما رشد می کند خوشحال هستید ، ممکن است روزهایی باشد که از علائم کشش ، تورم شکم و ناپدید شدن دور کمر ناامید می شوید.

مطمئن باشید که مقابله با بدن در حال رشد خود در سه ماهه دوم راحت تر می شود. بسیاری از مادران در ابتدا وقتی که باردار هستند به دلیل افزایش وزن احساس خوشایندی ندارند ، به هر حال با تمام تغییراتی که در بدن شما رخ می دهد، طبیعی است که گاهی آرزو کنید که بدن قبل از بارداری خود برگردید. اما در بارداری هدایای شگفت انگیزی وجود دارد که به شما کمک می کند ظاهر زیبایی داشته باشید.

دوران بارداری چه هدایای شگفت انگیزی دارد؟

دید یک زن باردار اغلب مهربانی را در افراد به وجود می آورد. کارگران سوپرمارکت ناگهان داوطلب می شوند شما را تا اتومبیلتان یاری کنند. مردم سعی می کنند تا درها را به روی شما باز نگه دارند. آنها از روبروی درب قطارها و اتوبوس ها کنار می روند. همه به شما لبخند می زنند. همه این ها لذت خودش را دارد.

 موی افسانه ای: در طول سه ماهه دوم ، ممکن است متوجه شوید که موهای شما سالم تر و ضخیم تر به نظر می رسد. شما در واقع بیشتر رشد نمی کنید ، اما به لطف هورمونهای بارداری ، شما فقط کمتر موهای خود را از دست می دهید.

 همچنین در سه ماهه دوم ، ممکن است متوجه شوید که پوست شما روشن تر به نظر می رسد. هورمون ها تا حدودی مسئول هستند ، اما افزایش حجم خون نیز رنگ بیشتری به پوست می بخشد و جلوه ای درخشنده به آن می دهد.

قد بلندتر :بعد از بارداری قد شما به طول یک فنجان رشد می کند.

یک همسر بسیار خوشحال: باور کنید یا نه ، شریک زندگی شما ممکن است عاشق بدن جدید شما باشد.بدنی که در آن تکاملی بی بدیع در حال شگل گیری است.

چالش تغذیه در دوران بارداری

تقریبا می توان گفت 90 درصد از مادران به هنگام بارداری بسیار درگیر خورد و خوراک خود هستند با این حال یک رژیم غذایی سالم و مغذی در زمان بارداری این اطمینان را به شما می‌دهد که کودکتان مواد غذایی مورد نیاز خود را دریافت می‌کند و بهترین آغاز را برای زندگی خود دارد. بهترین تغذیه دوران بارداری یک برنامه متعادل است که دارای میزان کافی از پروتئین، کربوهیدرات، اسید چرب سالم، ویتامین و مواد معدنی باشد. به طور کلی رژیم غذایی در دوران حاملگی مانند برنامه غذایی در حالت عادی ویتامین، مواد معدنی و مواد مغذی دارد و تفاوتش در میزان آن است یعنی در دوران بارداری به میزان بیشتری از این مواد نیاز دارید. بسیاری از خانم‌های باردار به دلیل وضعیت خاصی که دارند تحت نظر پزشک رژیم غذایی ویژه‌ای را دنبال می‌کنند ولی می‌توانید با اطلاع از برخی نکات سلامتی از رژیم سالم بارداری خود مطمئن شوید.

چگونه می توانم در دوران بارداری به بهترین وجه به خودم نگاه کنم؟

در این خصوص کارهای زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا نسبت به بدن جدید خود احساس بهتری داشته باشید :

نکات مثبت خود را برجسته کنید لباس های زیبا بپوشید،  آرایش کنید، به خرید بروید و از خودتان لذت ببرید.

ورزش: احساس مناسب و قدرت باعث می شود احساس بهتری نسبت به نحوه نگاه کردن به خودتان داشته باشید . ورزش کردن در بیرون باعث افزایش روحیه شما نیز خواهد شد.

ads
ads
ads

موضوعات مجله

.

آخرین مطالب مجله

.
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد یا جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه مطلب
0