مکمل گیاهی ضد دیابت و چربی با استفاده از میوه کروب

چکیده کوتاه مطلب

مکمل میوه کروب می تواند به عنوان یک پشتیبانی طبیعی برای مدیریت وزن از طریق بوجود آوردن حس سیری و بهبود چندین پارامتر برای قلب عمل کند.
راهنمای مقاله

موسسه دارویی بیوتک در اروپا از محصولات دارویی خود با نام CSAT + رونمایی کردند این دارو کاملا گیاهی است و در واقع ترکیبی فعال و هم افزا از عصاره میوه کروب می باشد.

دو مطالعه روی حیوانات که از یکی از آنها در آوریل 2020 منتشر شده است ، اثرات متابولیکی مثبت ناشی از مکمل ساخته شده از میوه کروب را نشان داده است.

سندرم متابولیک (MetS) ، که گاهی اوقات به آن سندرم X ، مقاومت به انسولین یا پیش دیابت گفته می شود ، گروهی از شرایط به هم پیوسته است که شامل عدم تعادل قند خون ، انسولین و فشار خون است و همراه با تری گلیسیرید بالا ، پایین کلسترول HDL و چاقی است.این بیماری غالباً منجر به یک دسته از بیماری ها از جمله دیابت نوع 2 ، بیماری کبد ، آنژین ،و سایر اختلالات قلبی می شود.

Carob Ceratonia siliqua L یک میوه قدیمی است که در سراسر دریای مدیترانه رشد می کند که سرشار از فیبرهای محلول مانند گالاکتومانان ، فروکتولیگوساکاریدها (FOS) و همچنین ترکیبات آنتی اکسیدانی معروف به پلی فنول است.

طبق گزارش ها ، مکمل ساخته شده از این میوه با نام CSAT+ می تواند در محدود کردن دریافت بیش از حد کالری ، کاهش عادت های غذایی ناسالم و طولانی شدن احساس سیری کمک کند.

رئیس بازاریابی داروسازی می گوید: “CSAT +  فقط یک ماده مقوی نیست.این مکمل طبیعی مجموعه ای از عصاره های میوه کروب است و نشان می دهد که به مصرف کنندگان در دستیابی به اهداف مدیریت وزن و کاهش علائم سندرم متابولیک کمک می کند.

در جدیدترین مطالعه ، که در ژورنال علمی آنتی اکسیدان ها در آوریل سال 2020 منتشر شد ، و توسط María de la Fuente-Fernández ، و هم چنین Universidad Autónoma de Madrid  از اسپانیا انجام شد ، محققان اثرات عصاره پیچیده (CSAT +)  از میوه های کروب را در تغییرات قلبی مرتبط با موش را بررسی کردند.

نتایج این مطالعه حاکی از مجموعه اثرات مفیدی است که شامل کاهش قند خون ، مقاومت به انسولین کاهش یافته و بهبود سطح گردش خون بود و هم چنین کاهش LDL خون را به همراه داشته است.

تجزیه و تحلیل بافت چربی و ماهیچه های اسکلتی نشان داد که CSAT + مانع از مقاومت به انسولین ناشی از MetS ، کاهش نشانگرهای ضد التهابی و بهبود سطح نشانگرهای آنتی اکسیدانی می شود.

همچنین مکمل CSAT + به نظر می رسد در حالی که افزایش حساسیت عروقی به انسولین را افزایش می دهد ، از فشار خون بالا ناشی از MetS جلوگیری کند.علاوه بر آن در بافتهای قلب نیز ، گروه CSAT + مرگ سلولهای عضلانی را کاهش داده و از کاهش انقباض قلب ناشی از رادیکال های آزاد پیش التهابی و اکسیداتیو در قلب و آئورت جلوگیری می کند.

مطالعات قبلی نیز  نشان داده بود که CSAT + می تواند به عنوان یک پشتیبانی طبیعی برای مدیریت وزن از طریق بوجود آوردن حس سیری و بهبود چندین پارامتر متابولیک عمل کند.این به دلیل دارا بودن مقدار زیادی کربوهیدرات از الیاف محلول مانند گالاکتومانان ، فروکتولیگوساکاریدها (FOS) و همچنین ترکیبات آنتی اکسیدانی معروف به پلی فنول ها در این میوه است.

ads
ads
ads

موضوعات مجله

.

آخرین مطالب مجله

.
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد یا جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه مطلب
0