9 نکته فوق العاده و کوتاه درباره سلامتی مردان

چکیده کوتاه مطلب

مردان باید از این 9 نکته استفاده کرده تا سلامتی خود را از طریق تغذیه سالم و فعالیت بدنی تامین کنند.
راهنمای مقاله

عادات سالم = مردان سالم

انتخاب عادت های غذایی سالم را در اولویت قرار دهید و از نظر جسمی نیز فعال باشید تا بتوانید از نظر سلامت به حد ایده آل خود برسید.با تعیین کردن نوع و مقدار غذاهای مورد نیاز خود می توانید این عادات غذایی سالم را شکل دهید. 

غذای جادویی برای مردان وجود ندارند

هیچ غذای جادویی یا راهی برای خوردن غذایی جادویی وجود ندارد. به عنوان یک مرد با خوردن غذاهایی نظیر سبزیجات ، میوه ها  ، غلات ، غذاهای پروتئینی مانند لوبیا ، تخم مرغ یا گوشتهای بدون چربی و لبنیاتی مانند شیر 1٪ مواد مغذی مورد نیاز شما برای سالم ماندن نظیر منیزیم ، پتاسیم ، کلسیم ، ویتامین D ، فیبر و پروتئین را دریافت خواهید کرد.

مردان باید غذاهای مختلف در رژیم خود داشته باشند

غذاهای سالم را در آشپزخانه خود نگه دارید که نیاز به تهیه کمتری دارند. یخچال خود را پر از هویج ، سیب ، پرتقال ، ماست کم چرب و تخم مرغ کنید. سبزیجات و میوه های تازه ، گوشت بدون چربی ، کنسرو لوبیا ، ماهی تن و ماهی را در آن جمع کنید.

غلات سبوس دار به شما احساس کامل بودن می دهند ، حداقل باید نیمی از غلات شما غلات کامل باشند. غلات کامل می توانند به احساس سیری و جذب مواد مغذی کلیدی کمک کنند. غلات کامل نظیر نان های سبوس دار و ماکارونی  ، برنج قهوه ای و نان جو که باید سعی شود جایگزین محصولات غلاتی تصفیه شده نظیر برنج سفید قرار بگیرند.

مردان سالم عاداتی برای خود می سازند که باعث اضافه وزنشان نشود

کالری ها را به وسیله ی دوری از غذاهای پر چرب و قند محدود کنید. گوشت های چرب مانند دنده ها و یا گوشت بیکن را کمتر مصرف کنید.مصرف کیک ، کلوچه ، آب نبات و بستنی باید به صورت گاه به گاه باشد. برای تنظیم میزان غذایی که می خورید از بشقاب های کوچکتری استفاده کنید.

آب دوست شماست

آب ، انتخابی بهتر از بسیاری از گزینه‌های معمول نوشیدنی است. نوشیدنی ها می توانند حدود 400 کالری در روز به رژیم های غذایی مردان اضافه کنند. بنابراین نوشیدنی های پر کالری نظیر نوشابه ، نوشیدنی های میوه ای ، نوشیدنی های انرژی زا ، نوشیدنی های ورزشی و سایر نوشیدنی های قندی را محدود کنید.

دریابید که به عنوان یک مرد به چه غذاهایی نیاز دارید؟

نیاز انرژی مردان با نیاز زنان متفاوت است. به یک دکتر تغذیه مراجعه کرده تا با توجه به میزان وزن ، سن و میزان فعالیت بدنیتان غذاهای مورد نیاز خود و میزان آن ها را پیدا کنید.

فراتر از طبخ

در اوقات فراغت خود شروع به پخت و پز کنید. سعی کنید سبزیجات را بخارپز کنید ، مرغ را برشته کنید و یک سس سبزیجات خوشمزه برای اسپاگتی را از پایه و با عشق درست کنید. خوردن وعده های غذایی خانگی که خودتان درست کردید به شما امکان کنترل نوع غذایی که خوردید و میزان آن را می دهد.

عرق بد نیست

هر وقت قرار شد ورزش های مختلفی نظیر پیاده روی طولانی یا دوچرخه سواری کنید و فعالیت داشته باشید ، دوستان یا خانوادتان را به خود ملحق کنید. در هفته 2 ساعت یا بیشتر فعالیت بدنی متوسط داشته باشید. حداقل 2 روز در هفته بازوها ، پاها و ماهیچه های اصلی خود را تقویت کنید. 10 دقیقه فعال بودن در روز باعث ایجاد تفاوت و انگیزه می شود.

ads
ads
ads

موضوعات مجله

.

آخرین مطالب مجله

.
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد یا جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه مطلب
0